15.-16.9.2012

Opět další víkend ve společnosti staffíčků, konal se totiž Staffbull Speciál 2012 pod taktovkou SBTC. Pod tímto pojmem si představte úžasnou dvoudenní akci, kdy se první den odehrála speciální výstava, které přidávala na prestiži účast zahraničních rozhodčích a dlouholetých chovatelů SBT, majitelů legendární chovatelské stanice Crossguns- Bill a Jo Blackerovi z UK, země původu našich pejsků a kdy se druhý den prezentovalo naše plemeno po pracovní stránce. Účastnili jsme se obou dnů. Druhý den čistě teoreticky pojaté informace z různých aktivit, které běžně trénují majitelé staffíčků se svými pejsky- obrany, coursing, bull sporty, výcvik jako takový, handling, agility, pachové práce, dog frisbee, ... no bylo toho více než dost. :) Čistě teoreticky jsme se účastnili především proto, že je Buzzík ještě prcek a mnoho stanovišť s možností vyzkoušet si daný sport by nebylo moc dobrých pro jeho vazy a klouby, takže snad příští rok.

Výstavní den se bez nás i po aktivní stránce neobešel. Účastnili jsme se ještě ve třídě štěňat, kde byla ohromná konkurence dalších 12ti pejsků. Velmi mne potěšilo, že se nás potkalo dost "barevných", takže to nebylo jen o černých jedincích, jak tomu bývá obvykle. Čekání v kruhu bylo dlouhé, pro štěňátka o to více, protože pan rozhodčí Bill Blacker (UK) bral i prcky důkladně, se všemi náležitostmi, na které se běžně zaměřoval i u velkých jedinců. O to více nás však potěšila známka VN, sice bez pořadí, ale jelikož na třetí příčce stál kamarád Ruda Slaba s Hatíkem a na čtvrté příčce kamarádka Terezka Pauderová se synkem jejího Tyssíka, moc jsem jim pořadí přála. Very promising a úžasný posudek, který popisoval Buzzíka po všech stránkách kladně, mi od tohoto rozhodčího prostě udělal neuvěřitelnou radost.

Svou premiéru měl i náš kamarád Redd, který se umístil na úžasném místě V2, res.CAC, v konkurenci 25psů (bohužel? nebylo vyjímkou- řekla bych snad opak- bylo pravidlem, že pejsci, někteří moc hezcí pejsci, odcházeli s dobrou).

Buzzík byl unavený a zakončil náš výlet tím, že kousl vosu, která mu dala do jazyka žihadlo, takže jsme se vydali na cestu domů dříve než jsme plánovali. Přesto to byl moc hezký víkend a všem, kteří se podíleli na organizaci celé této akce, všem, kteří se snažili svou účastí ještě více zlepšit náladu obou dnů a všem, se kterými jsem strávila byť jen rozhovorem o jedné minutě čas celého víkendu, děkuji za dva hezky strávené dny.

[17]

8.-9.9.2012

Tento víkend byl pro nás víkendem cestovatelským- v sobotu jsme se vydali směr Morava, kde na nás čekala má sestra, se svým mužem, dcerami a kamarádkou Mirkou. Chvíli poté jsme se vydali na večeři do oblíbené hospůdky, kde na nás, jako veliké překvapení pro mě, čekal krásně připravený stůl s kyticí a cedulkou- vše nejlepší k narozeninám, Terezko. :) Později se k nám ještě připojil pan Konečný s manželkou /www.husse.cz/. Úžasně jsme se najedli a šli jsme na kutě. Ráno vstávání v 5h. a cesta do St.Pölten, na tradiční Joe Mallen Memorial pořádaný Klubem SBT v Rakousku. Byla to má premiéra, vždy jsem o této výstavě jen četla nebo slyšela a i přes neuvěřitelného horko, se kterým jsem bohužel v přípravě oblečení nepočítala, to byla úžasná zkušenost. Od své sestry jsem navíc právě díky této výstavě dostala úúúúžasně krásný dárek k narozeninám- sošku staffíčka zabarveného přesně tak jak mám ráda (white and red), s krátkým profilem přesně tak jak mám ráda.:) Soška k ní doputovala až z Anglie, od pana Alana Hedgese. Ještě jednou mooooc děkuji.

Buzzíka posuzoval velmi známý anglický rozhodčí Tony Lee (Constones), ve třídě štěňat bohužel bez posudku. Uvědomuji si, že je Buzzík v tuto chvíli dost vysoký a oproti druhému pejskovi z Itálie byl rozdíl znatelný, proto jsme mohli oslavovat krásný výsledek Very Promising 2.

Jinak všem majitelům a chovatelům z České republiky moc gratuluji, protože se umístili snad v každé třídě na pořadových příčkách a dobře prezentovali český chov.

[13]

7.9.2012

Odpoledne tohoto dne jsme trávili ve společnosti našich přátel a jejich pejsků. Procházku jsme si udělali na nedalekou plzeňskou rozhlednu Chlum, která zeje prázdnotou, ale rozhled z ní je úžasný. Dali jsme si studenou limču a pokračovali jsme dál do okolí blízké řeky. Pejsci padali únavou, ale o to přece jde, ne? :)

[24]

2.9.2012

Jelikož jsem 30.8. zase o rok zestárla, oslavili jsme narozeniny v kruhu rodinném při příležitosti pouti v malebném městečku kousek od Klatov, kde máme chalupu. Buzzík a Zulinka nesměli chybět a protože špunty od šampaňského (nealko) létaly všude, Buzzík byl ve svém živlu- alkoholik jeden...:)

[6]

1.9.2012

Tuto sobotu jsme se účastnili další krajské výstavy v nedalekých Karlových Varech. Čekání bylo dlouhé, počasí bylo hodně proměnlivé, ale jinak jsme si to užili.:) Buzzík, stále ještě ve třídě štěňat, získal moc hezký posudek, především o jeho stavbě těla, pohybu, povaze a hezkém předvedení, čímž si vysloužil VN1.

[1]

26.8.2012

Z Buzzíka (čti z Bazzíka) se stal VELKÝ pes, protože začal zkoušet ve svých 5-ti měsících při čůrání zvedat nohu.:D A právě proto, že už je velký pes, dostal i svůj první fešácký výstavní obojek a vodítko, typické pro naše plemeno. Svou společnou premiéru budou mít na krajské výstavě tuto sobotu. :)

[3]

23.8.2012

Jelikož bylo poměrně hezky, vyrazila jsem s Buzzíkem (čtěte s Bazíkem) a s našimi přáteli Ivčou, Alešem a Dejvem (a jejich dvěma pejsky) k vodě. Buzz se vyřádil se svou staffí kamarádkou Cindynkou a my jsme využili zapadajícího sluníčka k pořízení pár fotek.

[7]

19.8.2012

Jsme trávili víkend u rodičů na chatě a jelikož bylo krásné počasí, pejsci si to společně i přes Zulinky "hárací problém" užili. :)

[9]

16.8.2012

Jsem si vzala v práci dovolenou a vyrazila jsem s Buzzem za babičkou a dědečkem s prosbou "imitace prázdninových dní jako když jsem byla malá".:) Počasí nám přálo, Buzz byl spokojený- trhal víno z keřů, kradl babičce z košíčku okurky, dědečkovi zase při opravě kola odnesl pneu- no prostě prázdniny. :)

[9]

 

11.8.2012

Jsme se účastnili první výstavy "naostro", detailněji Krajské výstavy v Kladně, kde jsme dostali krásný posudek od paní rozhodčí Olgy Dolejšové a známku VN1. Vím, že toto ohodnocení není vypovídající o tom, jak úspěšní budeme nadále, ale i tak jsem z toho s Buzzíkem měli radost.:) Bohužel uvnitř tělocvičny se moc nedařilo blesku na foťáku, takže velké množství fotek nenabídnu. :(

[5]

1.8.2012

Protože je u nás krásné počasí, využili jsme toho a trávili jsme víkend u rodičů na chatě, kde mají psi maximální pohodu a svobodu. I Buccík to tam miloval... Zulu jako "zkušená" plavkyně (to zkušená berte opravdu s nadsázkou) učila Buzzíka (čtěte Bazíka) plavat. Samozřejmě, že trošku před ním "machruje". :) Pár fotek naleznete pod článkem a hodně videí pak ve VIDEOGALERII.

[3]

25.7.2012

Během doby, co jsme pracovali na nových internetových stránkách, jsme také hlídali psího kamaráda našich dobrých známých, kteří museli bohužel odletět na dovolenou. :) Buzz i Zulu si "prázdniny" s Reddem moc užívali. Pár fotek přikládám zde...

 
20.7.2012 - Spuštění webových stránek

Oficiálně spouštíme naše nové webové stránky Lovely Dog. Pevně doufáme v to, že se Vám na našich stránkách bude líbit a rádi se k nám budete vracet :o)